NÁDVORIE GALÉRIE KOŠICE

Táto zákazka má pre nás veľký význam. Mali sme totiž možnosť pracovať v nádherných priestoroch Východoslovenskej galérie, ktorá bola otvorená v roku 1951 a bola zriadená ako prvá regionálna galéria na Slovensku. Galéria sídli v bývalom župnom dome, ktorý je úzko spätý s mestom Košice, s východoslovenským regiónom a s jeho bohatou históriou. 

Táto galéria pracuje s aktuálnymi témami dnešnej doby, ako sú napríklad klimatická zmena, sociálna nerovnosť, segregácia, nenávisť voči inakosti a mnoho ďalších. To všetko nám je veľmi blízke a možno aj preto výborne fungovala vzájomná komunikácia a spolupráca. Naša inštalácia kvetináčov sa nachádza na nádvorí budovy a ako už toľkokrát predtým sa nám osvedčilo kúzlo a sila kvetináčov, ktoré v prípade podareného projektu dokážu povzniesť daný priestor. Ponúkame Vám pohľad na dvor, kde neboli žiadne nádoby. Nádherné miesto s obrovským potenciálom. Sme presvedčení o tom, že sa tento potenciál podarilo vďaka vkusnej inštalácii mobilných kvetináčov naplniť. 

Nádvorie galérie je dnes živým miestom, ktoré slúži na konanie rôznych akcií a workshopov. Požiadavka na mobilitu kvetináčov bol preto podmienkou. Pri tejto konkrétnej zákazke sú to výškovo nastaviteľné nožičky, ktoré umožňujú presun nádob pomocou mechanizácie. 

Návrh a celkovú koncepciu vytvoril autorský kolektív: Michal Marcinov a Barbora Hrmová - LABAK - krajinná architektúra, Katarína Onderková a Zuzana Tabačková - Spolka - architektúra, Robert Gregorek a Pavol Mártfoni - UPJŠ - Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach - Botanická záhrada UPJŠ

PARAMETRE KVETINÁČOV

VALCE

  • farba RAL 1019
  • priemer 700 mm / výška 700 mm
  • podstava 900 mm /  900 mm
  • výškovo nastaviteľné nožičky
Zaujali vás realizácia kvetináčov na mieru?
Kontaktujte nás alebo zašlite nezáväzný dopyt. Radi vám s budúcou realizáciou poradíme.