Prečo práve sklolaminát?

Přednosti sklolaminátových květináčov.

Nízká hmotnosť

Sklolaminátové kvetináče sú ľahké, takže aj u kvetináčov väčších rozmerov (veľkoobjemové kvetináče) je zaistená veľmi jednoduchá manipulácia.

Samotné kvetináče zbytočne nezaťažujú nosné konštrukcie budovy, kde sú inštalované. Predovšetkým u strešných terás a záhrad je tento faktor kľúčový.

Nízká hmotnosť

Sklolaminátové kvetináče sú 10x ľahšie ako betónové.

12 kg
Sklolaminátový kvrtináč

40 × 100 × 50 cm

vs.
120 kg
Betónový kvetináč

40 × 100 × 50 cm

Flexibilita výroby - možnosť výroby len 1 kusu

Jednou z našich hlavných predností je know-how na výrobu foriem, ktoré nám umožňuje cenovo dostupnú produkciu tiež malých sérií zákazkovej výroby kvetináčov, alebo aj jednotlivých kvetináčov. Naši zákazníci majú úplnú slobodu a nemusia pri výbere robiť žiadne kompromisy.

Možnosť výberu farby, tvaru, veľikosti

Žiadny iný materiál nám neumožní takú variabilitu a možnosť individuálnej voľby. Kľudne si vymýšľajte, možné je prakticky čokoľvek.

Mrazuodolnost

Sklolaminát je odolný voči extrémnym klimatickým podmienkam. V zime mráz -20°C a v lete žiar + 40°C? Žiadný problém.

To je dôvod, prečo sú kvetináče zo sklolaminátu doslova predurčené k celoročným vonkajším inštaláciám.

Jednoduchá údržba

Sklolaminát nie je porézny, takže sa hladký povrch veľmi ľahko udržuje. A čo je hlavné: ani časom sa jeho vzhľad a vlastnosti nemenia.

Pevnosť - odolnosť proti nárazu a poškodeniu

Pevnosť našich výrobkov je daná okrem samotných vlastností sklolaminátu tiež praxou overenou vedomosťami technológii výroby. Naše kvetináče sú vyrábané ako monolity, takže nemôže dôjsť k poškodeniu spojov alebo miest, kde dochádza k najväčším tlakom. Dokonalý výrobok s neobmedzenou životnosťou.

Vodotěsnosť

Sklolaminát je pri dodržaní správneho výrobného postupu absolútne vodotesný. Tento fakt uľahčuje použitie sklolaminátových kvetináčov v exteriéri.

Čo máme na kvetináčoch zo sklolaminátu najradšej my? Majú schopnosť zmeniť miesto, kde žijeme, k lepšiemu.

Prezrite si naše realizácie