VONKAJŠIE KVETINÁČE A SVETELNÉ GULE

 

Stále častejšie máme príležitosť pracovať na väčších zákazkách, ktoré na nás kladú značné nároky a to ako z pohľadu výrobných kapacít, tak tiež zložitosti podobných projektov. Stereotypný pohľad na proporcie bytových domov sa snažili zmeniť v architektonickom štúdiu GRIDO a máme ohromnú radosť z toho, že sa podarilo celý projekt realizovať bez kompromisov a ústupkov. V bratislavskej štvrti Pasienky tak vznikol nádherný bytový komplex NIDO, ktorý vďaka diferencovaným výškam budov a drevenému obkladu fasády vytvára príjemné novo vznikajúce prostredie.

Našou prvoradou úlohou bola dodávka kónických kvetináčov, ktoré sú rozmiestnené na jednotlivých terasách bytov. Tieto vegetačné nádoby umožňujú pestovanie vzrastlých stromov, ktoré v budúcnosti poskytnú obyvateľom domov tieň, ale tiež požadované súkromie. V žiadnom prípade tak nejde len  o „slušivý doplnok“. Podobný koncept bytových domov, na jeho terasách sú umiestnené vonkajšie kvetináče rôznych veľkostí, si môžete pozrieť napríklad v Paríži alebo Miláne. Výroba kvetináčov veľkosti XXL pre nás v žiadnom prípade nebola novinkou. V priebehu realizácie projektu sme však našu dodávku po dohode s investorom rozšírili o 5 sklolaminátových svetelných gúľ, ktoré majú priemer 2 metre a intenzita svetla sa reguluje podľa dennej a nočnej doby. Sklolaminátové objekty sú upevnené na pripravenej oceľovej konštrukcii a ich úspešná inštalácia bola možná len dokonalou súhrou niekoľkých profesií. Je veľmi zaujímavé si prezrieť vizualizáciu objektu a nasledovne porovnať snímky s realitou. Ide o skoro identické pohľady a zámer architektov tak bol do posledného detailu naplnený.      

Stavbu objektu mala na starosti stavebná spoločnosť ISE s.r.o. a ich koordinácia stavby a priebeh jednotlivých etáp výstavby považujeme za príkladnú.

PARAMETRE KVETINÁČOV

Kónický vertikál

Horný priemer kvetináča 1 200 mm x dolný priemer kvetináča 800 mm x výška kvetináča 1 200 mm

Váha kvetináča 35 kg

 

Zaujali sme vás?
Pokiaľ vás zaujala naša realizácia a máte záujem, neváhajte nás kontaktovať alebo zaslať nezáväzný dopyt.