SÚKROMNÁ VONKAJŠIA TERASA S VEĽKÝMI KVETINÁČMI A VODNÝM PRVKOM

Táto realizácia bola ďalšou zaujímavou výzvou a posunula hranice variability našej výroby o ďalší stupeň vyššie.

Voľnosť pri špecifikácii rozmerov a tvarov kvetináčov, farby a povrchovej úpravy, alebo konfigurácia kvetináčov, vrátane doplnenia o príslušenstvo v podobe izolácie, odtokových otvorov a zavlažovacieho systému je v našej ponuke pre našich zákazníkov už samozrejmosťou. V tomto prípade sme však vyrábali veľké vonkajšie kvetináče so zábradlím.

Vyhoveli sme tak požiadavkám na bezpečnosť súkromnej terasy, kde sa pohybujú aj malé deti.

Pre zníženie hmotnosti kvetináčov so zeminou, a tým odľahčenie nosnej konštrukcie terasy sme použili kvetináče so zvýšeným dnom.

Podobne ako na ďalších projektoch, kde je súčasťou terasy veľké množstvo zelene v kvetináčoch, aj tu bola kľúčová hmotnosť jednotlivých prvkov a dôraz na čo najnižšie zaťaženie konštrukcie. Vďaka nízkej váhe sklolaminátových kvetináčov je dosiahnuté minimálne zaťaženie. Nízka hmotnosť kvetináčov zo sklolaminátu je kľúčová výhoda v porovnaní napríklad s betónovými kvetináčmi, ktoré by v tejto aj v podobných realizáciách nešli pre svoju veľkú hmotnosť vôbec použiť.

Originálne zaujímavou súčasťou projektu je vodný prvok s fontánkou, ktorého základ tvorí sklolaminátová konštrukcia, ktorá je opláštená poveternostne odolnou oceľou COR-TEN. Tento materiál bol použitý napríklad pánom architektom Karlom Hubáčkom na projekte známeho obchodného domu Ješted.

Design kvetináčov v rámci celého projektu navrhol pán Architekt Urbanczik z architektonického ateliéru MAUR ARCHITEKTI v spolupráci so záhradnou architektkou paní Věrou Dudkovou.

Zaujímavým designovým prvkom, spojeným s praktickou účelnosťou je kombinácia hranatých kvetináčov v tvare horizontálneho kvádra s nerezovým zábradlím s atypickými veľkými kvetináčmi s prehnutou prednou hranou, ktoré sa pre lepšiu priechodnosť terasy zužujú.

Zaujali sme vás?
Pokiaľ vás zaujala naša realizácia a máte záujem, neváhajte nás kontaktovať alebo zaslať nezáväzný dopyt.